Terör ve İntahar Saldırılarını Müslümanlar Yaptılarsa Beklenen Neydi ve Sonuçları Ne Oldu?

I – 11 Eylül Saldırılarını Gerçekleştiren El-Kaide Kur’an Ayetlere Dayanmıştır. Hernekadar Günümüz Müslümanları Kabul Etmese Bile 11 Eylül Saldırları Komplo Olsa Bile, Bu Saldırıları Usame Bin Ladin / El Kaide Gerçekleştirmemiş Olsa Bile, Orada İntahar Edenler Müslümanlardı ve Yaptıkları Basit Bir Uzaktan Bombalama Değildi. Bunu İslam Adına Yaptılar, İslam Adına Canlarını Verdiler.

II – Objektif Açıdan İntahar Saldırıları: Tüm Bunların Amacı Nedir? İnsanlar Üzerinde Bıraktığı İzlenim Nedir?

III – 11 Eylül Saldırısının Amacı İslamiyeti Yükseltmekmiydi? 11 Eylül Sonrası Yapılan İslam Karşıtı Propagandalar

IV – Rusya’da Okul Basan Çeçenler: Bu Saldırıda Ölen Çocukların Öldürülme Gerekçesi Neydi, Onlar İslamiyet Düşmanımıydı, İslama Karşımı Savaşıyorlardı ve Bu Saldırı Sonucunda İslam Hakkında Düşünceleri Ne Olacak?

V – Peki Tüm Bu Saldırılar Neden Yapıldı? Bu Ülkeler Kapılarını Müslümanlaramı Kapatmıştı? Eğitimde Ayrımcılıkmı Yapıyordu? Ülkelerde İslami Tebliğ Yapmak İmkansızmıydı? Cami Yapılmasımı Engelleniyordu?

VI – Hristiyan Bir Ülke Kapılarını Sana Açıp İnsan Muamelesi Yapıyor ve Sen Bunu Suistimal Ediyorsun; Pekiya Tamtersi Olsaydı ve 9 Eylül 2011’de Haberlerde “Hristiyan Teröristler Kabe’ye Uçaklı İntahar Saldırında Bulundu, Binlerce Kişi Öldü” Denseydi Tepkiniz 11 Eylül Pastası Yapmakmı Olurdu?

VII – İspanya İçişleri Bakanlığı, Emniyet Teşkilatına “Aşırı Dinci Müslüman Nasıl Belli Olur” Başlıklı Bir El Kitapçığı Dağıtarak Ülke Genelinde Bu İnsanların Belirlenerek Takip Edilmesini İstedi.

VIII – Terör Saldırılarının Sonuçları Ne Oldu? Amerikalılar Saldırı Sonrası Korkudan Müslümanmı Oldular Yoksa Nefretmi Arttı? 11 Eylül Saldırısının Sonuçları: Bir ABD’liye karşılık 75 Müslüman

IX – Sivas’ta Öldürülen İnsanlar İslamın Yücelmesini veya Kurtulmasını mı Sağlamıştır? “Yananların Aydın, İslam Dünyasının Karanlık” Olması Üzerine Yazı ve Karikatürler;

.

I – 11 Eylül Saldırılarını Gerçekleştiren El-Kaide Kur’an Ayetlere Dayanmıştır. Hernekadar Günümüz Müslümanları Kabul Etmese Bile 11 Eylül Saldırları Komplo Olsa Bile, Bu Saldırıları Usame Bin Ladin / El Kaide Gerçekleştirmemiş Olsa Bile, Orada İntahar Edenler Müslümanlardı ve Yaptıkları Basit Bir Uzaktan Bombalama Değildi. Bunu İslam Adına Yaptılar, İslam Adına Canlarını Verdiler.

269372_397326343697853_1641112863_n

 

Usame Bin Muhammed ve 11 Eylül Şehitleri (Ya Akhi)

http://www.youtube.com/watch?v=g2reSi4mL-g

 

Amerika’da Atom Bombası İle Binlerce İnsanın Ölümüne Sebep Olmuştur ve 11 Eylül Saldırısını Haketmiştir;

Durum: 2. Dünya Savaşı. Amerika Atom Bombası ile Binler İnsanı Öldürür.

Sonuç: Bu, Hernekadar Çokfazla Sivilin Ölümüne Sebep Olsada Savaşı Bitiren Hamle Oldu. Amerika bu hamlesi sonrasında dünyanın en güçlü ülkesi kabul edildi.

11 Eylül Saldırılarında Durum: Uçak Kaçırılarak İslamiyet Adına Uçaktaki ve İkiz Kulelerdeki birçok insan, din, cinsiyet ve yaş farkı gözetmeden sebepsiz yere öldürüldü.

Sonuç: Amerika Irak’ı İşgel Etti, Tüm dünyada islam dini Terör dini olarak anıldı. Özellikle yüzlerinden cehalet akan müslüman kalabalık guruplarını Kur’an ayetlerini göstererek  sloganlar atması ve bu saldırıyı desteklemesi medyanın çaba sarfetmeden tüm dünyada İslamiyetin cehalet ve terör dini olarak reklamının yapılmasını sağladı.

 

Usame Bin Ladin’in Bilgi Çağında İntahar Saldırısı İle Hristiyanları Kışkırttıktan Sonra Müslümanları Savaşta Yanına Çağırması;

 

II – Objektif Açıdan İntahar Saldırıları: Tüm Bunların Amacı Nedir? İnsanlar Üzerinde Bıraktığı İzlenim Nedir?

Objektif Açıdan

+Bir İnsanın Allah uğrunda yapabileceği en büyük şey, onun için canını feda etmektir. (Bunun daha ötesi olabilirmi?)

+İntahar saldırıs sonucu öldürülen masum / çocuk müslümanlar direk cennete gitmektedir. Burada intahar eden kişi kendisini feda ederek birçok insanın cennete girmesine olanak sağlamaktadır.

 

11 Eylül Sonrası Oluşan Pazar;

 

Burada İntahar Edenler Gerçekten Haklı Bir Sebeplemi intahar Etmektedirler?

-Yapılan eylemlerdeki mekanlar insanın kendisini feda etmeden, bomba bırakarak veya atarak yapılabilinecek lokasyonlardır. Bir binada sıkışmışsınızdır, düşman binayı kuşatmıştır ve öleceğiniz yada ölmekten beter olacağınız kesindir. Buraki karşılaşılan durumdaki -Eline silahı alıp dışarı ateş ederek çıkmak gibi- intahar eylemi gerçekleştirmek ile, elini kolunu sallayarak düşmanın sizin girmenize izin veridiği bir bölgeye -onu size tanıdığı bir hakkı ve size duyduğu güveni istismar ederek- girip üzerindeki bombayı patlatmak çok farklıdır. Böyle bir eylemde eylemi gerçekleştiren kişi bombayı bırakıp kaçılabilineceği bir durumda olduğu için bu Allah için ölmek değil, “Yeter bu dünyadan çektiğim, cennete girmek istiyiyorum” gibi bir mantık güderek ölmek için ölmektir.

 

Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir, ayetinden maksat Nedir?

Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir, ayetinden maksat şudur: Bütün insanlığın selameti için de olsa bir insanın hukukuna tecavüz edilmez ve o kişi öldürülmez. Allah yanında bir insanın hukuku ne ise bütün insanlığın hukuku da aynıdır. İnsanlık kurtulsun diye masum bir insanı feda edemezsiniz. Yoksa bir insan öldüren kişi bütün insanları öldürmüş gibi günah kazanacaktır şeklinde yorumlanmamalı.

Bir insanı öldürmeye teşebbüs eden kişi Allah korkusundan dolayı onu öldürmekten vazgeçerse büyük bir sevaba kavuşur. Bu insanın günaharının silineceğini Allah bilir. Kul hakkını ise kul affeder.

Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir nefsin yaşamasına sebep olursa,..”(Maide suresi, 5/32)

(Kaynak : http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/61/bir-insani-olduren-tum-insanligi-oldurmus-gibidir-demek-ne-anlama-gelmektedir.html)

 

Nezaman Öleceğinizi Bilseniz, Şuandaki Hayatınızımı Yaşardınız?

-Eğer nezaman öleceğinizi bilseydiniz şöyle yaşardınız:  Tüm dünyadan vazgeçip, örneğin 2013 yılındaın 9. ayında perşembe gününe kadar kendisinizi ibadete verir, kimseye kötülük yapmadan yaşardınız. Halbuki hayat sınavının temeli nezaman öleceğimizi bilmememiz, buna bağlı olarak sonsuza kadar yaşayacakmışız gibi hayatımızı sürdürmemiz ve Allah’ın buna bağlı bizi imtahan etmesi şeklindedir. Nezaman öleceğini insan bu şekilde belirleyemez.

Âl-i İmran, 186; Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah’a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir.

 

Sen Orada Yaşayanların Psikolojisini Anlayamazsın!

-Onların psikolojisini anlayamazsınız, yaptıklarını eleştiremeyiz geçerli bir savunma değildir. İntahar eylemi gerçekleştirenler zaten psikolojileri oldukça bozulmuş kişilerdir. Eğer bu şekilde bir psikoloji intahar eylemini caiz kılacaksa, ozaman intahar eden insanları kesinlikle intahar sebebiyle sorguya çekilmemesi gerekmektedir.

Bakara 155

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele”

 

Tüm Bu intahar Saldırılarının Amacı ve Elde Edilmek İstenilen Sonuc, ve Elde Edilen Sonuç Nedir?

-Yapılan eylemler cami, konsolosluk güvenklik görevlileri veya metro gibi, tabiri caizse 3. sınıf insanların bulunduğu, ölseler dünyada hiçbirşeyin değişmeyeceği ve yerlerini yeni personel alarak doldurabilinecek kişilere karşı yapılmaktadır. İşin kötü tarafı, buradaki eylem belirli bir kişiye -örneğin ateist olduğu kesin olan, yada islamiyete zarar vermeye çalışan birisi- yönelik değil, müslümanların bulunduğu lokasyonlarda yapılmaktadır.

 

Pekiya Bugün Haberlerde, “Fanatik Bir Hristiyan Hac’da İbadet Eden Müslümanlara Bombalı Saldırı Düzenledi” Haberi Çıksa Ne Yaparsınız? 

Olaya birde tersten bakalım. Diyelimki tarih silinip tekrar yazıldı ve müslümanlar değilde hristiyanlar müslüman ülkelre bombalı saldırı yapıyorlar. Örneğin Hristiyanlar Müslüman otobüslerine durduk yere bombalı saldırıda bulunuyorlar, otobüsleri havaya uçuruyorlar..

Televizyonlarda şöyle haberler dönüyor: “Bugün korkunç bir olay yaşandı, iki uçak kaşıran Hristiyan teröristler Hacda ibadet eden müslümanların üzerine bombalı intahar saldırısı gerçekleştirdiler. Terör saldırısı sonucu 10.000 kişi hayatını kaybetti”

Şimdi bir düşünün, Peki siz böyle bir durum karşısında Hristiyanlığı araştırıp olayın asıl yüzünü öğrenmeyemi çalışırsınız, yoksa Hristiyanlık hakkında yargısız infaz yaparak, artık korkunç bir önyargı ile yaklaşarak “Bu olsa olsa şeytanın dini olabilir ancak” mı dersiniz?

Sizin 5 yaşındaki çocuğunuz o uçağın içinde böyle saçma, anlamsız bi terör saldırısında din adına ölse, siz ne yapardınız?

 

Farzedelimki Hristiyan Bir Ülke İntahar Saldırıları Sonucu Tövbe Edip Müslüman Oldu, Peki ya Sonrası?

Diyelimki bu bombalı saldırılar sonucu Amerika Müslüman oldu, e pekiya sonrası? Buradaki terör saldırısını gerçekleştirenler buseferde x ülkeyi y ülkeyi bombalayacak?

Diyelimki onlarda müslüman oldular, e, peki sonraki hedefleri?

İslam dininde olmayanlara saldıracaklar, onları ya öldürcek yada hapse atacaklar. pekiya sonra?

Başörtüsü takmayanları cezalandıracak veya öldürecekler. Pekiya sonra?

Sünnete uymayanları cezalandıracak ve öldürecekler. Peki sonra?

Ayakta su içenleri, dişini misvakla fırçalamayanları cezalandıracak ve “biz ancak islah edicileriz” diyecekler.

Tabibi burada sorulması gereken ilk soru şu; gerçekten bir ülke veya o ülke vatandaşları butür intahar saldırıları sonucunda müslüman olabilirmi?

Sanırım dünya üzerinden bundan daha vasat, daha kötü planlanmış, daha karanlık, daha art niyetli ve sonucu daha kötü bir felsefe yok…

.

III – 11 Eylül Saldırısının Amacı İslamiyeti Yükseltmekmiydi? 11 Eylül Sonrası Yapılan İslam Karşıtı Propagandalar

11 Eylül üzerinden yapılan islam karşıtı propaganda

.

IV – Rusya’da Okul Basan Çeçenler: Bu Saldırıda Ölen Çocukların Öldürülme Gerekçesi Neydi, Onlar İslamiyet Düşmanımıydı, İslama Karşımı Savaşıyorlardı ve Bu Saldırı Sonucunda İslam Hakkında Düşünceleri Ne Olacak?

Furkan;

68. Yine onlar ki, Allah ile beraber (tuttukları) başka bir tanrıya yalvarmazlar, Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar ve zina etmezler. Bunları yapan, günahı(nın cezasını) bulur;

69. Kıyamet günü azabı kat kat arttırılır ve onda (azapta) alçaltılmış olarak devamlı kalır.

 

Rusya’da dehşet günü:

Rusya’nın Kuzey Osetya bölgesinde bellerinde patlayıcı kuşaklar bulunan teröristler, bir okulu bastı, 120 kişiyi rehin aldı. Teröristler, baskın düzenlenmesi halinde okulu havaya uçurmakla tehdit etti. 50 çocuk kaçarak kurtulurken, 15 çocuk serbest bırakıldı.

Silahlı kişiler, 120 kişiyi rehin alarak, güvenlik güçlerinin bir operasyona başlaması halinde okulu havaya uçurmakla tehdit etti. Eylemciler ile polis arasında çıkan ilk çatışmada Interfaks ajansı’na göre 3 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

50 kadar çocuğun saldırganların elinden kaçarak kurtulduğu belirtilirken, silahlı saldırganlar, İnguş Cumhuriyeti’nde 21-22 Haziran’da Çeçenistan’dan gidenlerce düzenlenen baskınların ardından tutuklananların serbest bırakılmasını istiyor. Daha önce Dağıstan’da bir hastane ve Moskova’da tiyatro baskını yapan Çeçen eylemcilerden şüpheleniliyor.

YENİ ÖĞRETİM YILININ İLK GÜNÜYDÜ

Rus Interfax ajansı, Vladikavkaz’ın 15 kilometre kuzeyindeki Beslan’da, yeni öğretim yılının ilk gününde meydana gelen olayda rehin alınanlar arasında öğrencilerle ailelerinin bulunduğunu duyurdu.

120 REHİNE VAR, 15 ÇOCUK SERBEST

Kuzey Osetya’da, bir okulu basan silahlı saldırganların elindeki rehine sayısının 120 olduğu açıklandı. Interfax haber ajansı, yerel polis sözcüsü İsmail Şaov’un rehine sayısının 120 ila 150 arasında olduğunu söylediğini, ancak bu rehinelerden kaçının çocuk olduğu konusunda bilgi vermediğini aktardı.Rus ajansları, daha önce, yetkililere dayanarak rehinelerin 200’ü çocuk 400 kişi olduğunu belirtmişti.

Bu arada, Itar-Tass ajansı, silahlı kişilerin rehineler arasındaki 15 çocuğu serbest bıraktıklarını duyurdu. Baskın sırasında gizlendiği sanılan 50 kadar öğrenci, açılan ateşin durmasının ardından küçük gruplar halinde okuldan ayrılarak kaçtı.

İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, militanların olası bir baskını engellemek için çocukları pencerelerin önüne yerleştirdiklerini kaydetti.

OKULU HAVAYA UÇURMA TEHDİDİ

Interfaks haber ajansı, saldırganların, baskın düzenlenmesi halinde okulu havaya uçuracaklarını söylediklerini duyurdu. Sayıları 15 ila 25 arasında olduğu belirtilen, siyah kıyafet giyen, maskeli militanların bir kısmının bellerinde bomba yerleştirilmiş intihar kemerleri bulunuyor.

Silahlı grup, güvenlik güçlerinin öldürdüğü her bir savaşçı karşılığında 50 çocuğu öldürecekleri tehdidinde de bulundu. Bölgenin İçişleri Bakanı Kazbek Dzantiyev, Beslan’da gazetecilere yaptığı açıklamada, “Öldürülen her bir savaşçı karşılığında 50 çocuğu, yaralanan her savaşçı karşılığında da 20 çocuğu öldüreceklerini söylediler” dedi.

TUTUKLULARIN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEDİLER

Militanların İnguş Cumhuriyeti’nde 21-22 Haziran’da düzenlenen baskınların ardından tutuklananların serbest bırakılmasını istiyor. Militanlar, ayrıca Kuzey Osetya Devlet Başkanı Aleksandır Dzasokhov, İnguş lideri Murat Zyazikov ve çocukların doktoru Leonid Roshal’in okula gelmesini istedi.

İnguş Cumhuriyeti’nde, Haziran ayında Çeçenistan’dan geçen saldırganların çok sayıda kişiyi öldürmesinin ardından geniş çaplı tutuklamalar yapılmıştı.

MÜSLÜMAN LİDERLE GÖRÜŞMEYİ REDDETTİLER

İtar-Tass ajansı, eylemcilerin görüşmek için okula gelen Müftü Ruslan Valgatov ile görüşmeyi reddettiğini duyurdu. Ajans, silahlı saldırganların sadece bölgenin üst düzey yetkilileriyle görüşmekte ısrar ettiklerini belirtti.

MASHADOV’UN EYLEMLE BAĞLANTISI YOK

Öte yandan, Çeçen lider Aslan Mashadov’un rehine eylemiyle bir bağlantısı olmadığı bildirildi. Açıklamada, Moskova’nın Sesi radyosuna demeç veren Mashadov’un sözcüsü Ahmed Zakayev tarafından yapıldı.

PUTİN, TATİLİNİ YARIDA KESTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Osetya’da bir okulun basılarak yüzlerce kişinin rehin alınması nedeniyle tatilini yarıda kesti.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Put